Zahrada jako ze žurnálu

Zahrada jako ze žurnálu

By 0 Comment 17. 3. 2023

Každá zahrada potřebuje udržovat
Zahrada nám přináší spoustu potěšení. Můžeme si na ní pěstovat ovoce, zeleninu i květiny. Mít vlastní plodiny se v dnešní předražené době velice vyplatí, a kromě toho jsou práce na zahradě skvělým relaxem. Hodina na zahradě denně dokáže s pochroumanou psychikou divy. Pokud se neustále stresujete a máte špatnou náladu, běžte na zahradu. Je to fakt, že vám bude líp. Ve Sportce možná nevyhrajete ale náladu budete mít lepší určitě.

sekačka na trávu

Práce postupně
Každá práce má svůj čas. Během celého roku se na zahradě pracuje tak, aby všechno na sebe navazovalo. Stromy se stříhají a ořezávají na jaře a na podzim, a každý strom to má jinak. Pokud se snažíte starat o stromy, určitě si přečtěte něco o tom, jak a kdy jim ořezávat větve.

Kdy a co sázet?
Také výsadba má svá pravidla. Chcete pěstovat zeleninu? Přísadu je potřeba si vypěstovat už během února. I když se vám to možná zdá brzo, rostlinkám chvilku trvá než vyklíčí a vyrostou natolik, že se mohou zasadit do půdy na zahradě. Všechno má v přírodě svůj čas a tento čas musíme dodržovat i my, abychom mohli sklízet co si zasadíme.

sekání trávy

Další prací, a nejspíše nejméně oblíbenou, je sečení trávy https://seceni-mulcovani.cz/sekani-travy. Tráva se musí sekat pravidelně, aby plevel nezískal nadvládu nad květinami a dalšími rostlinami, které v zahradě rozhodně chcete. Sekat je potřeba během jarní a letní sezony, a seká se zpravidla koncem podzimu. K běžnému sekání se používají sekačky a křovinořezy, ale pokud je pozemek zarostlý třeba i náletovými dřevinami, je potřeba si s ním pohrát a používat i další nástroje, které si s pevnými a tvrdými kmeny a prorostlými místy poradí. Péče o zahradu je nejen prostředek ke zklidnění mysli, ale i jedinečná možnost jak si vypěstovat svoje potraviny. Úrodu je dobré zakonzervovat na zimu, protože ceny zeleniny jsou právě v zimě astronomické.