Chraňte své soukromí přes betonový plot

Chraňte své soukromí přes betonový plot

By 0 Comment 20. 4. 2024


Kdo z vás pamatuje dobu socialismu, možná si posteskne nad tím, jak nás v současné době válcuje stres. Jeho příčiny ovšem hledejme v chování lidí kolem nás (a mnohdy i sami v sobě), největším problémem současné doby je zneužívání moderních technologií proti lidem, vzpomeňme kupříkladu kamerové systémy, mobilní sítě a Internet. Lidé houfně ztrácí soukromí, a opatření GDPR nejsou mnohdy nic platná, protože kdo chce někoho sledovat a obtěžovat, cestu si obvykle najde.

cihlová zídka

Jednou z forem obtěžování je i šmírování skrze plot. Velmi nepříjemné je to například tehdy, máte-li doma milující ženu, která je ovšem velmi atraktivní. Jakmile se svlékne do plavek a opaluje se na zahradě, její pouhé siluety krásného těla mohou být důvodem k sexuálnímu obtěžování. Nezapomínejme, že muže rajcují nejen odhalená ňadra, ale i ploché bříško a jeho široké boky, a někoho vzrušuje i pohled na bosá chodidla.

betonový plot

Ideální způsob, jak takovému obtěžování zabránit, je vystavět v daném místě kolem parcely zídku. Kamennou, cihlovou nebo z tvárnic. Jenže to by znamenalo vykopat základovou rýhu po celé délce oplocení a pak pokládat jednu cihlu vedle druhé, a to je velmi pracné a nákladné. Jednodušší řešení jsou betonové ploty z Hodonína Montáž MPC. Tam je zapotřebí pouze vykopat jámy pro sloupky dva metry od sebe, a po jejich zabetonování už se jen bez malty a lepidel vkládají ploché desky do drážek ve sloupcích. Výstavba oplocení je rychlá a výrazně levnější a betonové desky jsou zhotovené tak, aby vytvářely i příznivý estetický dojem.

Dobrý tip je skládat jednotlivé betonové desky vedle sebe a nad sebe ve dvou odlišných barvách, aby to připomínalo šachovnici, tím se opticky upoutá pozornost na celkovou koncepci, eliminuje se vliv jednotlivých spár mezi deskami a dvě barvy desek vytvoří i zajímavý terénní prvek, k němuž se dobře hodí okrasné dřeviny a květiny.