Vyvážená strava

Vyvážená strava

By 0 Comment 12. 6. 2022

Lidská strava je doopravdy věda. Není tedy divu, proč vznikají dokonce obory na vysokých školách, které se o stravování zajímají. Strava je důležitá pro každého. Velice moc jde díky ní spravit, když něco v těle neklape, ale platí to i přesně naopak, velmi mnoho můžou nesprávné potraviny zkazit. To, jak má vypadat vhodný a vyvážený denní jídelníček, není univerzální. Takto osobní záležitost musí být přizpůsobena každému na míru, podle toho, jak jeho tělo zpracovává jednotlivé živiny, ale také podle toho, jak je obvyklý způsob života daného jedince. Na základě správně sestaveného jídelníčku je dobrý nutriční terapeut schopen celý hubnoucí nebo naopak nabírací plán.

zdravá strava

Je dobré vědět, že i když se v našem vyspělém moderním světě často potýkáme s nadváhou a obezitou, velká část populace trpí podvýživou. Nejedná se o takovou podvýživu, kterou si každý představí, když se tento pojem objeví v rozhovoru, na kost vyhublé nohy, ruce a vpadlé tváře. Malnutrice se může týkat jedné určité živiny, která ale obvykle bývá nepostradatelná pro správné fungování. Proto je velmi důležité orientovat se na pestrou stravu, která zajistí dostatek všech makro i mikroživin, vitamínů i minerálů. Vedle těchto složek potravy pak vždy musí být uvedeno ještě dostatečné množství tekutin, aby byl výčet kompletní.

vyvážená strava

Pro ty, kteří mají problém s dodržením zásad správné výživy, jsou zde nutriční drinky. Ty totiž obsahují všechny vyjmenované složky v dostatečném množství a odpovídajícím poměru, tak abyste se po jeho konzumaci cítili syti a uspokojeni. Jeho příprava je velmi rychlá a nenáročná, je jej tedy možné vzít s sebou do práce nebo na výlet do přírody a připravit jej kdykoli během dne. Drinky jsou dostupné v mnoha příchutích, čokoláda, vanilka nebo třeba lesní ovoce, takže si podle své chuti vybere doopravdy každý.