Výborný způsob, jak si udělat doma chladněji

Výborný způsob, jak si udělat doma chladněji

By 0 Comment 15. 5. 2021

Pokud se něčím poslední léta doopravdy vyznačovala, tak to bylo horké počasí. To ne každý snáší dobře, a proto je vhodné se proti tomu adekvátně chránit.

Výborný způsob, jak si udělat doma chladněji

Horko až k zalknutí není dobré nejen pro lidi, ale rovněž ani pro rostliny a zvířectvo. Pár dní se to vydržet ještě jakž takž dá, ale pokud takové počasí trvá dlouhé týdny, začíná to být extrémně vyčerpávající. Člověk v takovém počasí nedokáže ani pořádně usnout, a když už zabere, nejedná se vůbec o kvalitní spánek. Načerpat tak dostatečné množství energie během noci je obvykle nemožné. A to je problém, se kterým se ale dá něco dělat. V podstatě stačí doma vytvořit jen trochu chladnější prostředí.

Klimatizovaný dům

Způsoby, jak toho docílit, je hned několik, ale naprostá většina z nich není příliš účinná. Hodně lidí v létě větrá, což může být užitečné v případě, že venku hodně fouká. To se ale zase tak často neděje a když vzduch stojí, je lepší mít okna zavřená, jinak se do bytu vetře ještě více horkého vzduchu a už tam bude vyloženě nedýchatelno. Daleko efektivnější je koupit si prostě klimatizaci praha Elmontech.

Rozhodně se dnes již nejedná o žádnou velkou vymoženost, kterou si mohou dovolit pouze milionáři. Dnes má klimatizaci kde kdo. Dá se totiž koupit docela levně. Samozřejmě existují i luxusní model, které v létě mohou tvořit příjemné podmínky pomocí chlazení, v zimě naopak mohou fungovat jako ústřední topení. To je docela drahé, ale existují i daleko levnější, a stejně efektivní modely. Třeba mobilní verze jsou docela oblíbené, a to nejen z důvodu toho, že je možné přes den chladit třeba obývací pokoj a večer ložnici, ale také i tím, že se dají vzít s sebou třeba na chatu.

Potrubí

Proč ne větrák?

Krom větrání je mezi levnějšími metodami ochlazování pokojů rovněž i větrák klasického střihu. Je levný a docela funguje. Ano docela, ale ve skutečnosti místnost reálně neochlazuje tak efektivně, jak to dělá klimatizace. Ta má navíc velmi kvalitní filtry, přes které neprojde takřka nic. Větrák ale během své činnosti nabírá prakticky všechno mikroskopické a víří s tím po místnosti, takže alergici mají problém.