Trendy v interiéru

Trendy v interiéru

By 0 Comment 13. 8. 2021

Inspirace do začátku

Každý, kdo se chystá na změnu interiéru určitě sáhne pro nějakou inspiraci, pokud si rovnou nesežene odborníka, který mu poradí, popřípadě vše naplánuje. Tato varianta je ovšem finančně náročnější. Některé věci zvládnete určitě i sami s malou inspirací. Dnes jsou přístupné různé zdroje online i v tištěné formě.

zábradlí (6)

Pokud se rozhodnete být samostatní, mezi nejsnadnější možnosti inspirace určitě patří webové stránky a různé diskuze, kde lidé sdílí své zkušenosti i fotky hotových rekonstrukcí a změn. Nejdříve se vrhnete na pilování představy ohledně celkového stylu, s tím se pojí i výběr materiálu. O tom rozhodují samozřejmě i vaše další požadavky na funkčnost, údržbu, vzhled, trvanlivost atd.

Někdy stačí jen vyměnit nábytek, nemusí se vždy jednat o celkovou rekonstrukci. V takovém případě je to velmi snadné. Ani nemusíte mít auto, tahat těžké věci do schodů a prosit všechny možné známé o pomoc. Stačí si vybrat a objednat.

Letošní trend je příroda

Nejoblíbenějším trendem letošního roku, roku 2021, je čistota a minimalismus. Nešlápnete vedle, pokud si vyberete odstíny v tónech béžové a bleděmodré. Velké oblibě se těší kombinace přírodních materiálů s modernějšími prvky. Častěji se také v domácnosti objevují různé technologické vychytávky.

mango drevo

Například část nábytku může být z laminátu a některé prvky nebo kousky ze dřeva. Oblíbenou je i kombinace dřeva a kamene nebo skla, pokud někoho laminát příliš neláká. Velice efektně vypadá propojení dřeva s pryskyřicí smíchanou s různými barvami, což se hojně používá u designů jídelních a konferenčních stolků, v České republice i v zahraničí. Konferenční stolek z masivu v kombinaci s kovem okouzlí, díky svému minimalismu a nenáročnosti na údržbu, i toho největšího drsňáka. Ano, i muži si chtějí přizpůsobit interiér pro sebe.