S penězi je lidem dobře

S penězi je lidem dobře

By 0 Comment 28. 12. 2021

Jestli se na něčem určitě shodneme, pak na názoru, že se lidem vždy žije lépe s penězi než bez nich. Že ti, kdo jsou finančně zajištění, mají spokojenější cestu životem než nějací chudáci, mající hluboko do kapsy. To je prostě skutečnost, jelikož se dá za peníze sehnat skoro cokoliv, co nás jenom napadne, zatímco bez peněz se nepořídí pomalu nic.

Skutečnost, že peníze ovlivňují kvalitu života, pak vede k tomu, že se my lidé snažíme ze všech sil zajistit si dostatek finančních prostředků. A že se za nimi nejednou ženeme třeba i více, než je zdrávo.

mince forinty

Ovšem ani to nejvyšší vyvinuté úsilí neznamená, že jsme vždy nakonec dostatečně finančně zajištění. Často máme i po odvedení pořádného kusu práce jenom pakatel, případně dokonce dluhy. Protože takové příjmy ne vždy stačí k zaplacení nezbytných výdajů.

A co s tím naděláme?

Když si dost peněz nevyděláme a není naděje na to, že bychom dosáhli vyrovnaného rozpočtu omezením postradatelných výdajů, je často jediným možným řešením půjčka. Ta může dočasně vytáhnout z bryndy každého z těch, kteří se ocitli ve finančních potížích. Ale stane se tak pochopitelně jedině v případě, že člověk dostane výhodnou půjčku. A i v tom může být problém, protože leckdo nedostane třeba ani půjčku nevýhodnou, natož ideální.

zlaté mince

S co si počít, když někomu v bance řeknou, že není bonitní a nic mu tedy nepůjčí? Pak by se určitě měla využít americká hypotéka nabízená nebankovní společností. U té totiž uspějí i lidé s malým platem a nepříjemnými záznamy v registrech dlužníků, kterým by se jinde uspět nepodařilo.

A nejen že se takovým lidem u nebankovní hypotéky uspět podaří. Získají tu navíc potřebné finanční prostředky i docela výhodně, i rychle, i za dalších výhodných podmínek. A to vlastně jenom díky tomu, že dají do zástavy nějakou nemovitost, kterou zaručí vrácení půjčených peněz natolik, že nepanují obavy z jejich splácení.