S brahmi k jasné a silné mysli!

S brahmi k jasné a silné mysli!

By 0 Comment 24. 11. 2019

Dnešní uspěchaná doba si žádá uspěchané lidi. Taky už jste si všimli toho, že vaše paměť už zkrátka není to, co bývala? Nejste určitě sami! Tento problém není totiž záležitostí jen věku, ale také nemalé kupy informací, která se na nás každý den valí ze všech stan. Náš mozek už zkrátka není schopen všechny tyto mnohdy nepodstatné záležitosti vstřebávat. Se zapomínáním se tak potýkají i jedinci z mladé generace. Nemusíte ale rozhodně zoufat. Stačí, když do svého života zařadíte brahmi.Rostlina brahmi
Brahmi neboli bacopa monnieri je zelená bylinka s bílými květy, která je velice uznávanou hlavně v tradiční čínské medicíně. Když vám prozradím, jak zní název této zázračné rostlinky v překladu do češtiny, nebude pro vás jistě žádným problémem odhalit, proč zde zaujímá tak významné místo. V češtině tedy znamená něco jako kosmické vědění.
Svůj název si vysloužila proto, že látky v ní obsažené pomáhají rozšiřovat i ty nejtenčí mozkové cévy, čímž dochází k lepšímu prokrvování a okysličování mozku. V praxi tedy dochází k výrazně vyšší funkci jak krátkodobé, tak dlouhodobé paměti a ke zlepšení soustředěnosti. Vhodná je tak nejen pro osoby, které trpí častou zapomětlivostí, studenty, ale také pro osoby postižené Alzheimerovou chorobou nebo osoby, u nichž byla poškozena funkce mozku léčivy, popřípadě i drogovou závislostí.Přemýšlející žena
Toto ovšem není vše, co brahmi dokáže. Hravě si poradí i s nervovou nevyrovnaností nebo spánkovými problémy. Dle řady prováděných výzkumů se její pozitivní vliv projevuje také u epilepsie nebo astmatu. Brahmi působí také jako lehké antidepresivum, zabraňuje vzniku kardiovaskulárních onemocnění a údajně také zpomaluje proces stárnutí.
Nalézt jej můžete jak v podobě čajů, jemného zeleného prášku nebo už rovnou ve formě tabletek. Za optimální dávkování se považuje jedna lžička sušené rostliny pro přípravu čaje nebo v případě tablet dvě tabletky denně. Pokud jste ale nadšeným pěstitelem rozhodně není od věci vypěstovat si tuto léčivku v pohodlí domova a alespoň budete mít jistotu, že se jedná o skutečně kvalitní a chemicky neošetřený produkt.