Ozvláštněte si balkon zajímavými rostlinkami

Ozvláštněte si balkon zajímavými rostlinkami

By 0 Comment 28. 9. 2019


Muškáty nebo petúnie…klasika, která nenadchne ani neurazí. Na balkoně je máme každý rok a svojí práci odvedou dobře. Co ale letos svůj balkon maličko ozvláštnit a zkusit něco nového. Ukážeme vám méně známé balkonovky, které rozhodně stojí za povšimnutí.
 omrzlé květiny
·         Angelonie
Angelonie svým vzhledem velmi připomíná hledík. Jejich květenství může mít hned několik barev, od bílé až po fialovou, jedno mají ale přeci jenom společné: nadchnou vás svojí omamnou vůní a díky pestrobarevným květům, budete mít balkon plný motýlů. Pěstovat je můžete kdekoliv, na balkoně nebo terase, dokonce na záhonech. Počítejte však s tím, že je budete muset každý rok zasázet znovu, zazimování totiž ve většině případů nepřežijí. Potřebují rašelinový substrát a pravidelné hnojení. Velmi dobře se jim bude dařit na přímém slunci. 
 okenní truhlíky
·         Vějířovka
Nevíte, čím osázet závěsné květináče nebo truhlíky, tak dejte šanci této prapodivné rostlince, která vás ohromí svými květy, které rostou vějířovitě kolem silného stonku. Seženete je v nejrůznějších barevných kultivarech, které během léta vytvoří bohaté převisy. Stonky mohou dosáhnout délky až 1 m, raději proto zvolte větší květináč. Vějířovka díky svým dužnatým listům vydrží i delší dobu bez vody, ale rozhodně jí nezapomínejte čas od času zalít. Dobře se jí bude dařit na slunném stanovišti, ale není to podmínkou.
 
·         Bakopa
Další z balkonovek, která není u nás na balkonech příliš často k vidění. Jedná se o rostlinu s dlouhými, poléhavými stonky a velmi drobným květenstvím. Bakopě se bude nejlépe dařit v závěsném květináči společně s dalšími převislými letničkami. Substrát by měl být vlhký a přiměřeně kyselý, nikdy ne přemokřený. Během květenství se vyplatí rostlinu přihnojovat tekutým hnojivem, které je bohaté na železo. Bakopa, na rozdíl od jiných letniček, dokáže přezimovat. Najděte jí suché a světlé místo při teplotě kolem 10°C.