Mokasíny aneb záchranný bod vašeho šatníku

Mokasíny aneb záchranný bod vašeho šatníku

By 0 Comment 22. 9. 2019

Mokasíny všichni známe jako obuv určená zejména pro muže. Původně se tyto boty bez jakéhokoliv šněrování využívaly k běžnému nošení, ovšem v 50. letech minulého století získaly nový rozměr. Jelikož ve Spojených státech často a rádi experimentují a vytváří ty nejbláznivější kombinace, začaly se zde mokasíny nosit i k formálnímu oblečení. Muži je tedy běžně kombinovali s elegantními košilemi či obleky, ale samozřejmě ne všechny podoby mokasín se k takovému využití hodily. Pro formálnější vzhled se chodilo zejména v mokasínech Penny Loafer. Ty postrádají veškeré ozdoby, jsou naprosto minimalistické, a proto jsou pro takové účely ideální. Naopak méně vhodné jsou mokasíny se střapci či Gucci mokasíny, na kterých se objevuje ozdobná kovová spřežka, jež dodává botám pravý šmrnc. Tyhle typy muži využívají právě v běžných aktivitách, při nichž se maximálně využije jejich komfort.
dámský botník

Mokasíny jsou totiž uzavřené, velice pohodlné boty – snadno se nazouvají a ještě lépe se v nich chodí. To nejlepší na nich ale je, že v posledních letech už se nenosí pouze mezi muži, ale i ženy si je velmi oblíbily! A jejich největší výhody? Kromě zmíněné měkkosti a pohodlnosti je nutno zmínit také jejich využitelnost; hodí se totiž téměř ke každému kousku vašeho šatníku. Ať už je obujete k jemným jarním šatům nebo je zkombinujete s šortkami či kalhotami, uvidíte, že mokasíny vám vytvoří naprosto elegantní vzhled. Zkuste se občas při vybírání vašeho outfitu chvíli zamyslet a experimentovat. Často lze vyměnit baleríny, lodičky či tenisky právě za mokasíny a rázem si všimnete obrovského rozdílu celkového dojmu.
ohrnuté džíny

Samozřejmě máte na výběr z mnoha druhů. Ty pravé a nefalšované mokasíny, jež nosí právě muži, se vyrábějí z kůže nebo semiše. V dámské verzi je můžete sehnat i v dalších materiálech, různě zdobené a jistě o nějakou částku levnější. Ovšem pokud si potrpíte na kvalitu a chcete, abyste si obuv užili, co nejdéle to půjde, stojí za to do nich investovat více. Přece jen se jedná o nadčasovou položku v módním světě.