Míra pokaždé jinak

Míra pokaždé jinak

By 0 Comment 20. 11. 2022

Zedník totiž, pokud někde u omítky dá o milimetr více, není to taková katastrofa. Pokud ovšem udělá stejnou chybu soustružník na nějaké části železa, která musí být přesná, je z toho průšvih a mnohdy se může obrobek vyhodit. A zde již většinou nejde o milimetry, ale o setiny a někdy tisíciny. Podobné je to i u dřeva, ale zde se již většinou setiny neberou tak v potaz jako u železa. Každý, kdo se s tím setkal jistě ví, že je hodně důležité měření. A to měření skutečně na setiny. K tomu je ovšem potřeba mít nejen znalosti, ale také patřičná měřidla.

mikrometr

Kdopak by neznal tradiční a nejobvyklejší měřítko, kterým je tak zvaná „šuplera“. Kdo se s ní ještě v životě nesetkal? To je vlastně základ pro práci s železem. Ale je zde ještě jedno měřidlo. Měřidlo komparativní. Nebudeme pátrat po původu slova, ale vysvětlíme si oč jde. Tento výraz znamená něco jako srovnávací, nebo porovnávací. Neměří tedy klasicky, ale srovnává. Takové měřidlo se pak nazývá pasametr. Je vysoce pravděpodobné, že jste se s tím ještě nesetkali, ale to nevadí. Laicky vám to popíši tak, že se toto měřidlo musí nejprve na nějakou míru seřídit, nebo nastavit a pak se provádí srovnávání.

šuplera

Není to zase tak jednoduché, jak jsem to popsal, ale také to není záležitost, které rozumí jen pár lidí. Pokud se člověk práci s pasametrem naučí, je pak jeho ovládání vcelku jednoduché. Nu a nyní se podívejme na situaci, kdy i vy budete ono měřidlo potřebovat. Je lhostejno zda pro firmu, nebo čistě jen pro své soukromé účely. Tuto věcičku jen tak někde na tržišti nekoupíte. Ale abyste ji nemuseli shánět, poradím vám nezištně, jak se k ní dostat zcela bez námahy.

Jistě jste si všimli jinak barevného slova výše. Takže na něj klikněte a budete přeneseni přímo k prodejci těchto pomůcek. Nemusíte nikde pátrat a ověřovat, tento prodejce je naprosto v pořádku a bezproblémový. A právě u něj si pasametr objednejte.