Jak posílit oslabenou imunitu

Jak posílit oslabenou imunitu

By 0 Comment 4. 5. 2023


1)      Pestrá strava namísto superpotravin
Nadopujte tělo důležitými vitaminy a živinami. Pro správnou funkci potřebuje imunitní systém zejména vitaminy, a to vitamin A, B6, B12, C, E, dále železo, selen a zinek. Do jídelníčku pravidelně zařazujte například brokolici, zelí, mrkev, rajčata, česnek, špenát, citrusy a ořechy. Mějte na paměti, že žádná z takzvaných superpotravin neobsahuje všechny důležité látky. Jejich užívání je dnes v módě, ale rozhodně není všemocné. Používejte je spíše jako doplněk k pestré stravě.
jízda na kole ve dvou
2)      Běžte ven
Obranyschopnost posiluje i vitamin D. Načerpat jej můžete při konzumaci ryb anebo na slunci. Především v chladnějším období, ve kterém je slunečních paprsků opravdu pomálu, se snažte trávit co nejvíce času venku na vzduchu.
3)      Sportem ku zdraví
Z klasických aerobních sportů lze doporučit běh, jízdu na kole nebo plavání. Jejich prostřednictvím posilujete nejen srdce, ale i imunitu. Ovšem všeho s mírou! Po každém takovémto výkonu je totiž imunita zároveň lehce oslabena. Své síly proto raději nepřeceňujte.
4)      No stress
Vystresovaní jedinci jsou k všemožným infekcím daleko náchylnější než ti, kteří jsou nad věcí. Pokuste se vyhnout stresovým situacím. Pokud to nelze, alespoň poté adekvátně relaxujte.
kufr zeleniny a ovoce
5)      Doplňte tekutiny
Jestliže málo pijete, jste možná unavení a podráždění. Je možné, že trpíte i migrénou. Ale zároveň tím ohrožujete svou imunitu. Svůj imunitní systém můžete posílit pitím zeleného čaje, který obsahuje důležité antioxidanty.
6)      Vyspěte se dorůžova
Nevyspalost vašemu tělu také zrovna nedodá na síle. Dopřejte mu každý den alespoň 7-8 hodin kvalitního spánku.
7)      Kouření zakázáno
Cigarety mohou způsobovat mnoho zdravotních obtíží. Oslabená imunita je jednou z nich.


 sklenička čaje
8)      Hygiena nadevše
Přesněji řečeno, samotné mytí rukou vaši imunitu nezvýší. Nicméně zabrání tomu, aby se viry šířily dál. Viry a bakterie se vám tak zkrátka vyhnout.