Ideál tehdy a nyní

Ideál tehdy a nyní

By 0 Comment 4. 5. 2023

Dříve se na krásu moc nehledě na ženské tělo se posuzovalo hlavně z pohledu evoluce. Velké boky, silné tělo a dobrý zdravotní stav byl více přitažlivý než vypracované pozadí. Důkazem je slavná Věstonická Venuše. Soška, která znázorňuje ženu s evidentní nadváhou až obezitou, která je určitě schopná reprodukce.
Společnost se vyvíjela a reprodukce už nebyl jediný životní cíl. S tím se i vyvinul model vysněného vzhledu. V každém koutě světa se měnil podle jeho zvyklostí a obyvatel. Já se zaměřím na středoevropský vývoj ovlivnění Amerikou.
prsty na bradě
V období renesance a baroka se upřednostňovali výrazné křivky, hlavně v oblastech boků. Kulaté bříško a pokožka bílá jako mléko s dvěma zářícíma tvářemi a samozřejmě výrazné poprsí.
V době viktoriánské Anglie se u něžného pohladí nejvíce hledělo na postavu typu přesýpacích hodin. Tedy výrazně boky a úzký pas. Časté byly upnuté korzety, které někdy bránily i v dýchání.
Potom přišlo dvacáté století a dvacátá léta. Zlatá dvacátá léta a představa štíhlé ženy. Populární byly výrazné rty a řasenka. Vlasy se sčesávaly nebo sestříhávaly do krátkých účesů.
Ale zapomeňte na to, protože přichází žena, která určuje trendy, a to Marilyn Monroe. Štíhlá až klučičí těla mizí a ženy se vykrmují, aby měly plná stehna. Vlasy se nosily kudrnaté.
A zase změna. Všechno mění Twiggy se svým skoro chlapecký vzhledem v 60. Letech. Hubená, skoro až anorektická postava vysoké modelky s krátkými vlasy se v krátké době stala ideálem. A hlavně nezapomenout na výrazné oči! Řasenky se braly útokem.
dámské šminky
A nyní? Co je lepší pro vás, pro vaši polovičku nebo pro vaše rodiče? Každý to vnímá jinak. Nyní jsou populární znovu zvýraznění ženských křivek a velké rty. Postupně se ale mění na ideál vysoké hubené slečny a plavými vlasy. Zkrátka a dobře nikdy si nevyberete, kdy ten dortík máte jíst a kdy raději zahodit vidličku.
Nezapomínejte ale na to, že muži nesledují módní trendy, takže je jim úplně jedno, jaká modelka je zrovna slavná. Práva krása pramení ze sebejistoty, i když rtěnka a make-up taky pomáhá.