Gin, alkohol mnoha chutí.

Gin, alkohol mnoha chutí.

By 0 Comment 5. 3. 2022

Znáte Gin? Možná ano, ale pouze jako komponent nějakého vašeho oblíbeného míchaného drinku. Je to totiž lihovina, která se pro výrobu těchto drinků velice hodí. Nejznámější je určitě v kombinaci s tonik. Tak zvaný Gin-tonik, ale z ginu vzniká celá řada různých alkoholických míchaných nápojů. Původně gin vznikl v Nizozemsku, kde ho vynalezl profesor medicíny, který tímto destilátem chtěl léčit ledvinové problémy. Za základ použil dva komponenty s účinkem na ledviny a to jalovec a obilí. Druhá a asi oblíbenější linie ginu vznikla v Londýně a nese název Dry gin. Liší se od první varianty nejen chutí, ale i způsobem výroby.

gin

Do ginu patří množství různých bylin a koření, jak už jsme řekli, jedná se především o jalovec, ale obsahuje i kardamom, koriandr, pomerančovou kůru, puškvorec, levanduli a anděliku a mohli bychom pokračovat ještě dál a dál. Prostě každá palírna má svůj tajný a jedinečný recept a také chuť ginu je opravdu vždy jiná, podle výrobce, který gin nabízí právě podle své jedinečné receptury. Je třeba tedy zkoušet různé značky ginů, dokud vás chuť opravdu nezaujme a nestane se tou vaší pravou vyvolenou značkou, kterou už následně neopustíte při konzumaci ginu. Zde jsou některé značky, které patří mezi nejznámější: Tanqueray, Beefeater Gin, Bombay Sapphire, Little Urban Distillery…

gin

Je to pouhá ukázka, znáte některé giny lihovarek.cz těchto značek a chutnali jste je?

Lihovárek vám může nabídnout opravdu plnou škálu různých ginů, a jak už jsme zmínili, je třeba ochutnávat a hledat tu vaši správnou chuť. Pro ochutnávku je přímo vhodné degustační menu o pěti druzích ginu, ideální pro okamžité porovnání chutí, navíc se v balení nachází i receptář pro přípravu míchaných drinků. Tato sada se hodí i jako velice vkusný a nápaditý dárek. Ale úplně nejlepší bude, když internetový obchod navštívíte osobně a prohlédnete si bohatou nabídku ginů. Stojí za to rovnou jeden objednat a ochutnat. Třeba rovnou kápnete do chuti svým chuťovým buňkám, nebo budete hledat dál, vaši ideální chuť ginu.