Dobré neznamená drahé, nýbrž kvalitní

Dobré neznamená drahé, nýbrž kvalitní

By 0 Comment 12. 8. 2019

Každý z nás si jistě pod přídavným jménem dobré představí něco jiného – dítě ho chápe jako hezkou známku, kterou přinese domů ze školy, pro dospělého se jedná o vysněnou pracovní pozici, a pro postarší osobu pevné zdraví. Jistě jste si všimli, že se jedná o věci zcela rozdílné, které spolu však i tak mají mnoho společného – jedná se totiž o něco, co je pro danou osobu opravdu velmi důležité. Co by si však měl člověk představit pod pojmem dobré bydlení?
nové byty v řadě
Dle obecného přesvědčení se jedná o to, že se nacházíte v takové životní situaci, kdy máte dostatek finančních prostředků, a díky tomu si můžete dovolit vlastní bydlení. Jestliže si však i tak nemůžete dovolit koupit nějaký ten dům sami, nabízí se vám možnost si na své vysněné hnízdo lásky vzít hypotéku. Na druhou stranu můžete bydlet kvalitně i v případě, že jste v pronájmu.
Ve své podstatě jste tak tedy právě teď zjistili, že se kvalita bydlení neodvíjí podle toho, zda je vaše či nikoliv. Ten pravý smysl této záležitosti totiž spočívá v tom, že by se lidé měli naučit oprostit se od materiální stránky života, jelikož na ní stejně až tak nezáleží. Pravou podstatou jsou totiž věci, na které si nesáhnete, neboli stránka duchovní.
Jakmile tedy dojdete k poznání, že mít s kým bydlet má mnohem větší váhu, než mít kde bydlet, naleznete se v novém světě. Zjistíte totiž, že i když vše není úplně podle vašich představ, máte kolem sebe minimálně jednu osobu, na kterou se můžete spolehnout. Díky její prosté existenci totiž své starosti zvládnete mnohem lépe, a z radosti se budete radovat více, než sami.
barevná srdce putující z ruky na ruku
Dostanete se tak tedy do stavu, kdy si budete více vážit maličkostí, které jsou pro vás připraveny každý den. Místo toho, abyste se rozčilovali nad tím, co vše si nemůžete dovolit (kvůli systému panujícímu v této malé zemi), budete šťastni, že můžete vaší druhé polovičce koupit nějakou tu maličkost, kterou ona jistě náležitě ocení.