Ve zdravém těle…

Ve zdravém těle…

By 0 Comment 7. 10. 2016

Kdo by neznal toto pořekadlo, které nám babičky vykládaly, když do nás lily rybí tuk? Pokud chcete být krásná, nemusíte pít rybí tuk s každým jídlem, ale zájem o zdravý životní styl je zcela na místě. Nemusíte se stát veganem nebo vegetariánem. Můžete jíst od všeho trochu, ale váš jídelníček by měl mít nějaký řád. Zkuste si jej nechat sestavit výživovým poradcem, nebo si zkuste doplnit živiny podle kamarádky, která se tomu věnuje.
ovoce zelenina ořechy
Jak si dodat živiny?
Vitamíny jsou velmi důležité, stejně jako další stopové prvky, které tělo potřebuje pravidelně dodávat. Nejjednodušší je dodávat je tělu ve stravě, což může být problém, pokud některé potraviny nejíte. Potom je na místě si nakoupit potravinové doplňky, které spotřebu vitamínů pokryjí. Spousta zdravotních problémů vzniká právě z deficitu, a není dobré tyto potíže podceňovat. Z dlouhodobého hlediska se to totiž nemusí vyplatit.

Zelenina, ovoce
Snad každý ví, že zelenina a ovoce obsahují hromadu vitamínů, ze kterých tělo čerpá. Máte problém s brokolicí, nebo vám nechutnají jablka? Vyzkoušejte skvělá smoothie. Jde o novodobý trend, díky kterému můžete pro svůj organismus udělat nejeden dobrý skutek. Stačí si koupit smoothie maker, a hromadu ovoce a zeleniny.
pomerančový džus
Rozmixováním nepřijdete o cenné látky, a zeleninu či ovoce, které nemáte zrovna v oblibě, prostě snadno vypijete. Smoothie jsou skvělá i v případě, že nemůžete jíst pevnou stravu, na pár dní mohou nahradit klasická jídla, a jsou skvělým pomocníkem při detoxikaci organismu.

Dostatek ovoce a zeleniny má blahodárný účinek na pokožku, vlasy i na vaši postavu. Jedním nápojem tak dodáte vašemu tělu spoustu látek, které vylepší váš zdravotní stav. A co je nejlepší? V rozmixované podobě dostanete zeleninu i ovoce i do vašich dětí, které si pravděpodobně snaží vybírat jídla samy, a ovoce a zelenina mezi ně nepatří.