Jsme ještě kulturní národ nebo se stáváme masou?

Jsme ještě kulturní národ nebo se stáváme masou?

By 0 Comment 4. 5. 2023

Jistě že jsme. Máme tu divadla, knihovny, hudbu ve všech formách. S tím souhlasím. Ovšem součástí kulturního vývoje by měl být i pokus, alespoň pokus o volbu reprezentativních špiček, které zastupují naši zemi ve světě a které nám vládnou. Opravdu vám připadá, že člověk, který byl opakovaně přichycen při lži, mluví vulgárně a opíjí se na veřejnosti je nějakou dobrou vizitkou našeho národa? Jak je možné, že národ, který měl v historii takové vzory, jakými jsou Jan Ámos Komenský, Tomáš Garrigue Masaryk a dalších bezpočet zajímavých osobností si vyvolí do svého čela někoho takového? Výběr byl tentokrát opravdu luxusní. Myslím, že člověk jakékoliv nátury si mohl vybrat. Opravdu stačilo jen trochu sledovat dění, počíst si o kandidátech na jejich stránkách, zajet si na nějakou diskusi s nimi. Jeden můj kamarád, který byl lehce pomýlen štvavými články na FB mi po krátké diskusi napsal. Jak je možné, že jsme mohli tak rychle zblbnout.
krásná Praha

Ano, do práce a z práce, do hospody a domů. Jsme utahaní z života a nemáme sílu se něčím dalším zabývat. To je vlastně i cílem našich novodobých otrokářů. Kdo nemyslí a pracuje, zvyšuje jejich jmění.
pražské sochy

 Už dvakrát po sobě jsme měli šanci to trochu změnit a posunot se dál k lepšímu. Naprosto nesmyslně jsme ji promarnili. Vím, je to opravdu velice těžké. Žádný Mirek Dušín, ani tatíček Masaryk v nabídce nebývají. I tak si myslím, že se nám na našem politickém dvorečku zjevili noví výrazní hráči a myslím, že si svou šanci zaslouží. Horší už to skoro být nemůže a ne každý je podvodník. Je však třeba zbystřit, když vám někdo nabízí laciná řešeni, krmí vás nesplnitelnými sliby a podsunuje podivné a zavádějící polopravdy. Ano, migranti jsou problém, ale nevyřešíme ho vzteklým dupáním a dětským Ne a NE. Jen s rozumnými kultivovanými lidmi, schopnými slušných diplomatických jednání se můžeme posunout dál.

To je ta kultura, to je ten vývoj a já si moc přeju, abychom byli tím kulturním národem. Stále si myslím, že na to máme.