V Jeseníkách se dětem bude líbit

V Jeseníkách se dětem bude líbit

By 0 Comment 10. 9. 2022

Ubytování v Jeseníkách s dětmi může přinést celé vaší rodině mnoho zajímavých životních prožitků a zkušeností, s nimiž budete mít příležitost pochopit, proč právě hory paří k nejvyhledávanějším turistickým oblastem pro dovolenkové pobyty. Do hor se totiž můžete vypravit v zimě na lyže, v létě na turistiku a cyklistiku a na jaře či na podzim pro relaxační wellness pobyty a jednodenní poznávací výlety.

krása Jeseníků

Karlova Studánka

Víte, že právě zde se v lázeňském domě natáčela sekvence s Pavlem Novým a Zdenou Studénkovou pro komedii století „S tebou mě baví svět“? Bylo to v roce 1982, pro některé z vás tedy doba, kterou jste ani sami neprožili, anebo pouze jako batolata. Ten lázeňský dům tu stojí pořád v téměř nezměněné podobě a můžete si jej prohlédnout a třeba si ve stejný den pustit film, abyste porovnali své prožitky s těmi filmovými. Karlova Studánka je velmi malebná malá vesnička a je výchozím bodem k turistickému putování proti proudu Bílé Opavy.

zimní Jeseníky

Bílá Opava

Turisticky značená trasa podél Bílé Opavy patří k nejzajímavějším výletním místům v celé republice a chcete-li ji navštívit i vy, vydejte se do těchto míst mimo víkendy, kdy je tu opravdu plno. Tehdy tudy proudí davy turistů, a tak je výhodnější projít si ji o všední den, a nejlépe mimo prázdniny od dubna do června a od konce srpna do konce září.

pěkný výhled v Jeseníkách

Dlouhé Stráně

Líbit by se vám mohla i přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé Stráně, vodní dílo je přístupné veřejnosti formou prohlídek či exkurzí a tento světový unikát za vaši pozornost určitě stojí.

Celá oblast Hrubého Jeseníku navíc poskytuje překrásné výhledy do okolí, zejména z nejvyšších vrcholků, nad nimiž výrazně dominuje Praděd. Na Pradědu je k dispozici po celý rok otevřená rozhledna s restaurací a možná, že právě zde si uvědomíte, jak je naše vlast překrásná, a že vaše dovolená v Jeseníkách byla dobrou volbou.