Udělejte si pořádek v dílně

Udělejte si pořádek v dílně

By 0 Comment 4. 5. 2023

Uklizená dílna neexistuje. Snažme se alespoň udělat takový pořádek, abychom přesně věděli, kde co najdeme. Pořádek v dílně nám umožní začít s prací, kdy chceme. Máme všechno přichystané a víme, kde co máme, nemusíme nic hledat. To je v době neustálého stresu balzám na nervy. Prostě sáhneme někam pro něco a ono to tam je. Mít různé druhy a délky hřebíků, nýtů, vrutů, podložek, matiček a šroubků doma, je praktickou pomůckou každého domácího kutila.
šrouby a police
Abychom měli v dílně přehled a pořádek, můžeme si vybrat z velkého sortimentu organizérů a boxů na nářadí. Vyrábí se z tvrzených plastů, oceli nebo ze dřeva. Máme na výběr spoustu velikostí a barev. Organizéry a boxy bývají velmi pevné, lehké a odolné vůči rozpouštědlům a olejům. Zároveň jsou mrazuvzdorné. Některé jsou dokonce tak pevné, že je můžeme využít i jako nízkou židličku nebo schodek. Nejpřehlednější jsou organizéry s průhledným víkem, kde vidíme jejich obsah i bez otevírání. Vyrábějí se i organizéry, které jsou stohovatelné a navíc se dají spojit, aby se daly dobře přenášet. Díky praktické úchytce nebo držadlu si jej můžeme přenést, kam právě potřebujeme.
skříňka na nářadí
Pokud pracujeme i přímo v dílně, využijeme také přihrádky a organizéryzavěšené na zeď. Je velmi praktické, když je zavěsíme na desku tak, abychom je mohli kdykoliv sundat. Podobnou stěnu si můžeme pořídit i na nářadí. Je vybavena háčky, na které můžeme zavěsit třeba kleště, kladívka, klíče, pilníky, šroubováky a mnoho dalších potřebných věcí. Pokud bude nářadí správně uloženo, prodlužuje to i jeho životnost. Také nářadí, jako je dláto, pilka nebo šroubovák zůstanou déle ostré, když je budeme ukládat samostatně. Vyhneme se tak i zbytečným úrazům.
box na nářadí

Dobře si zapamatujme. Nikdy nebudeme ve své dílně s pořádkem spokojeni, pokud odnesené věci nevrátíme zpět na své místo.