Tři oříšky pro zdraví

Tři oříšky pro zdraví

By 0 Comment 12. 10. 2020

Když se procházíte krajinou, kde ještě kolem potoků a řek rostou stromy a různé keře, tak si možná uvědomujete nejenom to, jak je u nás krásně, ale začínáte si uvědomovat, že hodnota těch zbývajících stromů a keřů je nevyčíslitelná.

Lidé, kteří mají své zahrady a mají v nich vysazené nejenom okrasné, ale i užitečné keře a stromy jako je například ořech a líska, tak vědí, že když je úrodný rok, tak plody v podobě vlašských a lískových oříšků je dar pro jejich zdraví. Pokud se na podzim procházíte kolem v přírodě kolem lísek, stojí za to se pro spadlé lískové oříšky v trávě sehnout a doma je před konzumací dosušit, aby neplesnivěly.

Už v pohádce o Popelce je zmínka o snítce se třemi lískovými oříšky, které obrazně řečeno ukrývaly bohatství. Ano, lískové oříšky mají pro naše zdraví mnoho pozitivních účinků.

lískové oříšky pro zdraví

Protože lískové oříšky jsou velmi zdravé, protože obsahují

  • polynenasycené kvalitní tuky – omega 6, omega 9 mast. kyselin
  • vitamíny E, B1, B2, B6, dále hořčík, fosfor, draslík, zinek, mangan, železo
  • kyselinu listovou, olejovou
  • vápník

To jen v krátkosti, čím vším jsou pro náš organismus lískové oříšky prospěšné. Pomáhají při onemocnění osteoporózy, posilují jak oběhový systém a srdce, tak naši paměť. Konzumací lískových oříšků dostanete novou energii při zátěžích a rekonvalescenci po nemoci. Od nepaměti se doporučují budoucím (těhotným) maminkám, protože je posilňují.

lískové oříšky

Lidé, kteří nemají možnost si sami lískové ořechy na podzim nasbírat, tak jim doporučujeme aby si je zakoupili v našem e-shopu i v BIO kvalitě.

Vždy je nejlepší lískové oříšky konzumovat hned čerstvé a následně sušené. Víme, jakou výbornou nasládlou chuť a příjemnou vůni dodají nastrouhané nebo pomleté lískové oříšky všem sladkým pokrmům. Oproti vlašským ořechům jsou jemnější a sladší. Když si několikrát za týden sníte alespoň za hrst těchto drobných chutných plodů, velmi vám to prospěje. Lískové oříšky jsou velmi chutné i v různých pomazánkách, které si můžete připravit sami.