Taneční boty jsou základem ladného pohybu

Taneční boty jsou základem ladného pohybu

By 0 Comment 18. 5. 2018

Snad každý rok povedou naše kroky do obchodu s obuví. Pro každou příležitost si pořizujeme jiný druh. Je to logické, protože do lesa si nevyrazíme ve střevíčkách na podpatku a do hor nepoužijeme žabky. Stejně tak divné by bylo přijít do kanceláře v holínkách a na společenskou událost si obout pohorky. Každá příležitost si vyžaduje správnou obuv, ve které bychom se cítili dobře a ještě vyhovovala etiketě nebo podmínkám, při kterých ji budeme používat. To dvojnásob platí u taneční obuvi. Pokud se chceme tanci věnovat nebo z něj mít větší prožitek a radost, tak se rozhodně vyplatí odlišit taneční boty od běžných společenských bot. Jedná se totiž o základ, který určuje bezpečný a elegantní pohyb při tanečních úkonech.
argentinské tango.jpg

Vybrat si může skutečně každý

Taneční obuv je vhodná pro všechny generace, začátečníky, ale i pokročilé tanečníky. Vyrábí se jak v dětském, tak i dospělém provedení. Rozhodující je vždy velikost. Ačkoliv mají velmi podobný vzhled jako společenská obuv, tak přesto jsou odlišné ve střihu boty, materiálu, provedení a nakonec i v přilnavosti k noze. Jejich podrážka je většinou kožená, jelikož umožňuje klouzavý pohyb na parketu a také udělá správné provedení kroku. Pěkně se projde po parketu celé chodidlo od paty až po špičky. Poté je daleko citlivější vnímání nášlapu a uvedení vlastně celého těla do maximální taneční dokonalosti. Poté je vidět jak ladný pohyb mluví a je dokonalou souhrou těla a hudby.
nohy tanečnice.jpg

Kvalitní materiál je důležitý

Taneční obuv se vyrábí speciálně tak, aby byla vhodná na různé druhy tanců. Důležité je, aby přiléhavě seděla na noze, stejně tak pohodlně jako ponožky. Vyrábí se z vybraných materiálů, které jsou příjemné při tancování. Vnější povrch je například saténový, vnitřní podšití je tvořeno tak, aby absorbovalo vlhkost, a používá se antibakteriální mikrovlákno, které je také použito na stélku chodidla. Pata musí být přímo komfortní, a proto je zde všitý měkký polštářek. A jak bylo již zmíněno úvodem, podrážka musí být kožená pro ladný klouzavý pohyb. Jen tak si můžeme vychutnat dokonalé splynutí s hudbou a tělem.