Tablety do bazénu

Tablety do bazénu

By 0 Comment 22. 3. 2019


Nejběžnější a nejžádanější chemií na čištění bazénů jsou tablety do bazénu.
Právě tato chemie chrání vodu před nežádoucími vlivy. V každé vodě se totiž mohou odehrávat procesy, které jsou následně pro koupání a pro pokožku plavců velice nepříjemné. Změna pH, chloru, tvoření bakterií, to všechno může mít za následek zápach nebo žloutnutí vody, což je nepříjemné a samozřejmě nikdo by se v takové vodě nechtěl koupat, natožpak si užívat v osvěžující ledové vodě krásné slunečné odpoledne, relaxování a plavání.

vlasy

Pravidelné používání je základ úspěchu

Zejména chlorové přípravky v tomto případě patří do hlavní kategorie a mezi nejběžnější a nejzákladnější produkty. Čištění probíhá pomocí chloru, který je typickým prkem a je v tomto případě žádoucí, protože ničí jakékoliv choroboplodné zárodky. Díky tomu udržuje vodu čistou, krásnou, ale také zdravou, z hlediska plavců.
Nejběžnější bývají tablety v tuhém stavu. Jejich dávkování je totiž velice snadné.

  • Stačí jedna tableta a máte hned jistotu, že máte vodu chráněnou. Jakmile se pomalu začne rozpouštět, začnou její složky aktivně působit a účinkují i několik hodin.

V dnešní době lze v této kategorii nalézt hned několik zajímavých produktů, které vám usnadní práci a zpříjemní koupání. Navíc tím šetří váš čas i peníze. Nemusíte čistit a dřít stěny kartáčem, protože vaše voda bude stále průzračně čistá, bez nežádoucího zabarvení. Mezi další nepříjemné prvky se totiž řadí tvorba řas na stěnách a dně. To je velice nepříjemné a následně hodně pracné, když chcete vodu a celý povrch od řas vyčistit. Proto je dobré myslet opravdu na pravidelné dávkování chemie a neponechávat nic náhodě.

zakrytý bazén

  • Pravidelným testováním pomocí testerů také zjistíte, jestli jste náhodou nepřekročili nějakou hranici. Jestli je ve vodě ještě dostatek chloru, nebo jestli je voda více namáhána, například denním plaváním a koupáním a extrémně teplým počasím. V takovém případě je potřeba vodu kontrolovat častěji a zkoušet, jestli už není potřeba doplnit další chemii k vyčištění vody a k udržení jejich hodnot v optimálních podmínkách.