Svěřte stěhovákům to nejhorší

Svěřte stěhovákům to nejhorší

By 0 Comment 28. 3. 2022


Lidé by si mezi sebou neměli dělat naschvály a provádět si to „nejhorší“, co vás napadne, nadpis tohoto článku by měl vyznít ve zcela odlišném kontextu, a sice s ohledem na fakt, že stěhovací firmy jsou specialisté na obtížné situace. Jaké pomyslné „trny v patě“ vám mohou vytahovat?

Hodně dlouhé svinuté koberce – malý kobereček v obýváku, položený na plovoucí podlahu či dlažbu, o rozměrech dva krát tři metry, hravě svinete do dva metry dlouhé role a tu byste mohli přenášet po schodišti i sami. Jenže existují i koberce mnohem delší a tehdy se takové břemeno stává skutečným „oříškem“. Jde o to, že je velmi těžké, nemůžete jej na schodišti jen tak zalomit, čímž by se poškodila vlákna, a naopak jej musíte zvedat do výšky a přenášet je tudy ve svislé poloze. Stěhováci to zvládnou, ale co vy? Máte na to svalový fond a grif?

krabice na stěhování

Těžký nábytek a spotřebiče – záměrně tu neuvádíme jako příklad těžkých břemen klavír a trezor, neboť ty se nevyskytují v každé domácnosti, ale kupříkladu taková automatická pračka, s tou se setkáte téměř všude. A když k ní připojíte nějaký nerozebíratelný nábytek nebo rozkládací pohovku, jejichž hmotnost přesahuje třicet kilo, máte břemena poměrně těžká a pro člověka bez potřebné kondice mnohdy nepřekonatelná. Mezi námi, vynášet pračku ve dvou lidech, a třeba i na popruzích, do pátého patra bez výtahu, to je pěkná rozcvička.

pozor křehké

Akvária, televize, zrcadla, pokojové rostliny – pro všechny tyto předměty jeden společný jmenovatel a tím je křehkost. Stěhovací firmy mají své osvědčené postupy pro přenášení takových břemen. Důvěřujte jim a svěřte jim tyto obtížné úkoly i z toho důvodu, že jsou pojištění. Zpravidla se však nestává, že by pravidelně při stěhování v Praze 4 prasklo akvárium nebo to odnesla vzrostlá palma, nehody jsou spíše výjimečné, ale pojistná smlouva je pro takovéto případy jistou zárukou.