Sedací soupravy: kožené versus látkové

Sedací soupravy: kožené versus látkové

By 0 Comment 11. 10. 2019

Sedací souprava je jednou z nejdůležitějších součástí celého obývacího pokoje. Jejím výběrem ovlivníte celkový vzhled, dojem z místnosti a také to, jak se u vás budou cítit vaši hosté. Problémem, do kterého se dostal snad každý, kdo uvažoval nad koupí nové sedací soupravy, je, zda máme zvolit koženou nebo látkovou. Konečné rozhodnutí je samozřejmě jen na vás, pojďme se ale podívat na pár faktů, které by vám s rozhodováním mohly pomoci.Žena na látkovém gauči
Látkové sedací soupravy
Hlavní rozdíl, který zaznamenáte jako jeden z prvních, je pořizovací cena. Klasické látkové sedací soupravy jsou totiž výrazně levnější, což u nich představuje značné plus. Pozor si dávejte ale na to, aby vám radost z ušetřených financí nezkazila nekvalitní látka a provedení, které se po velice krátké době začne trhat nebo dělat žmolky a také na údržbu, pod kterou si představte časté luxování, které zabrání usazování prachu, jež by mohl působit špinavým dojmem. Na druhou stranu jsou považovány za pohodlnější a váš interiér bude s jejím pořízením vypadat útulně.
Další výhodou je široký výběr. Dnes už si můžete vybrat nejen z jakéhokoli barevného provedení, vzorů, designů, ale dokonce se můžete uchýlit i k vytvoření vlastního a originálního vzhledu.Sedačka z kůže
Kožené sedací soupravy
Jak už bylo zmíněno kožené sedací soupravy od Nábytek-elegance.cz vyžadují vyšší finanční investici tak často považovány za synonymum luxusu a elegance. Odvděčí se vám ale velice dlouhou životností a nelehkým opotřebením a poškozením. Pokud sáhnete po opravdové kvalitě, můžete počítat klidně i s tím, že s vámi stráví 30 let vašeho života.
Velice důležité je o tento typ sedaček pečovat. Nezanevřete tak na pravidelnou impregnaci a umístění v dostatečné vzdálenosti od zdrojů tepla. Správnou starostí tak docílíte toho, že případná špína na povrchu neulpí a jen jednoduše se setře. Poslední výhodou, kterou vám představím, je její vhodnost pro alergiky.