Obřízka – ano nebo ne?

Obřízka – ano nebo ne?

By 0 Comment 4. 5. 2023

V naší republice je obřízka málo probírané téma, stejně jako je mužů, kteří ji mají, je to zhruba 5 procent mužů, zatímco ve světě je to kolem 80 procent, proč se vlastně muži nechávají nebo naopak nenechávají obřezat.
mladík v košili
Obřízka se provádí z několika důvodů:
– za prvé je to ve světě z náboženských důvodů (např. u muslimů a židů)
– z hygienických důvodů – podle některých názorů obřízka pomáhá proti přenosu pohlavních chorob
– méně častý je důvod estetický, kdy obřezaný penis údajně vypadá širší a delší
– nejhlavnějším důvodem pro obřízku je zúžená předkožka – tzv. fimóza, ta může způsobovat potíže vsexuálním životě a představovat riziko akutního zaškrcení. Fimóza také způsobuje problémy při močení a může způsobovat opakované záněty kvůli ztížené hygieně, v tomto případě už se provádí už u velmi malých chlapců, pokud se zúžená předkožka zjistí.

Co je pravdy na tom, že obřízka prodlužuje u mužů sexuální výkonnost?
Tím, že se odstraní předkožka z penisu, není mužský penis až tolik citlivý, proto může déle trvat, než dojde k ejakulaci, ovšem pánové, pokud řešíte problém s předčasnou ejakulací, neznamená to, že musíte hned na obřízku, protože na tento problém už dnes existuje lék. Jeho účinnost, spolehlivost a bezpečnost byla prokázána v mnoha klinických studiích na více než 6000 mužích.
muž v trenkách
Pokud se pro obřízku rozhodnete, není se čeho bát, je to jednoduchý zákrok, který se provádí i v lokální anestezii, a po zákroku můžete hned odejít domů, stehy se používají vstřebávací, tudíž na vytahování už nemusíte, do práce můžete zhruba za dva až tři dny, plnou fyzickou zátěž (včetně sexuální) doporučují lékaři zhruba čtyři týdny po operaci.
Na zákrok si připravte deset až osmnáct tisíc korun, záleží na druhu obřízky, pokud je obřízka nutná ze zdravotních důvodů, může Vám ji celou uhradit pojišťovna.