Lámete si hlavu nad tím, jak ošetřit vodu v bazénu? Co je nejdůležitější a na co dávat pozor?

Lámete si hlavu nad tím, jak ošetřit vodu v bazénu? Co je nejdůležitější a na co dávat pozor?

By 0 Comment 20. 7. 2021

Máte bazén a zapomenete ho občas vyčistit? Tohle může být vcelku problém, protože voda v bazénu je hodně háklivá a zkazí se ani nevíte, jak. Co s tím?

Lámete si hlavu nad tím, jak ošetřit vodu v bazénu? Co je nejdůležitější a na co dávat pozor?

Když už nemáme moře, snažíme se mít v létě alespoň ochlazení na své zahradě a to v podobě bazénu s čistou vodou. No, to ale může být opravdu někdy velký oříšek. Udržet vodu v bazénu v perfektním stavu není nic snadného, zvláště když se občas zapomene voda vyčistit a bazén je ponechán svému osudu. Nejčastěji se voda zkazí, když se pár dní nečistí, lidé, kteří například odjedou na dovolenou, obvykle tohle neřeší a pak nastává problém. Voda je po návratu domů zelená, jsou v ní řasy a nabízí se otázka. Je nutné vodu všechnu vylít a vyměnit nebo se snad ještě dá zachránit?

pexels-photo-8861426

Co mít vždy po ruce?

Voda v bazénu je citlivá a náchylná, už jen tím, že se v bazénové vodě koupeme, vodu v podstatě neustále znečišťujeme, situace se ještě zhoršuje, jakmile do bazénu jdeme natřeni opalovacím krémem nebo jsme zpocení, což logicky v létě ve velkých vedrech jsme. Je tak potřeba si uvědomit, že voda je vystavována neustálému znečištění, a proto je nesmírně důležité o ni také nepřetržitě pečovat. Nejběžnější prostředkem, který se pro péči o bazénovou vodu využívá, je bezesporu chlor. Chlorové prostředky jsou spolehlivé a velmi známé, i když dnes už není problém sehnat i prostředky bez obsahu chloru, my na něj stejně nedáme dopustit.

Péče o bazénovou vodu začíná už ve chvíli, kdy se bazén poprvé v nové sezóně napustí. V tom případě je zapotřebí mít u sebe papírky na měření hodnoty pH ve vodě. Ta se musí upravit na správnou hodnotu a slouží k tomu takzvaný chlor šok chlorito.cz. Když se voda takzvaně vyšokuje, měla by se krásně vyčistit a vydezinfikovat.

pexels-photo-7903142

Kdy ještě šok použít?

Chlor šok ale nepoužíváme jen v případě, že vodu napouštíme poprvé a chceme ji připravit na koupání. Šok se dá použít, i když se voda v bazénu začne zakalovat, začne mít nesprávnou hodnotu pH kdykoliv během sezóny a s jeho pomocí dokonce můžete vodu zachránit, i když ji napadnou řasy.

Nic neponechávejte náhodě a filtraci se snažte pouštět každý den, stejně tak nezapomeňte na pravidelné ošetřování vody a na aplikaci tablet pro dezinfekci vody. Nikdy ale nemůžete stoprocentně zaručit, že se voda nezačne záhadně kazit.