Kdo má tažné zařízení, má v rukou trumf pro stěhování

Kdo má tažné zařízení, má v rukou trumf pro stěhování

By 0 Comment 26. 4. 2022

Možná jste někdy zaslechli nebo si přečetli, jak je stěhování náročné, a jak vás bude vyčerpávat, psychicky deptat, a jak na tu akci budete vzpomínat ve zlém ještě několik let. Může to tak být, samozřejmě, ale také vůbec nemusí, záleží hlavně na vašem rozhodování, kdy, co, a jak podniknout.

přívěsný vozík

Propočítejte rentabilitu – v první řadě byste měli mít dobře spočítáno, zda se vůbec vyplatí objednat stěhovací firmu, a zda to nezvládnete naopak sami. Jde hlavně o vzdálenost, počet jízd a množství či velikost stěhovaných břemen. Pro výpočet potřebujete znát celkový objem předmětů v krychlových metrech, což se dá odhadnout i podle počtu krabic, naplněných věcmi, a pak musíte mít jasno, v čem věci budete převážet, abyste dle objemu stěhovaných věcí odvodili spotřebu paliva a časovou náročnost celé akce. Na základě těchto výsledků pak snadno odhadnete, zda bude stěhování svépomocí skutečně rentabilní.

vozík za auto

Pronajměte si přívěs – kdo disponuje tažným zařízením na auto Renault https://www.amsa.cz/Renault, má jedinečnou možnost pronajímat různá příslušenství, resp. vozíky pro přepravu nákladu. Pronájmy nejsou drahé a na jeden či na dva dny je tato investice mnohem výhodnější, než si pořizovat přívěsné vozíky na stálo. Ty se vyplatí pouze, pokud s nimi cestujete pravidelně, např. na chalupu nebo na nějaké sportovní akce s přáteli.

Přívěs nepřetěžujte – součástí propočtu harmonogramu stěhování by měla být i hmotnost břemen, která na vozík naložíte pro jednu jízdu. Jízda s přetíženým vozíkem je nejen obtížná, ale také nebezpečná. Raději více jízd a větší spotřeba paliva, než riskovat nebezpečnou nehodu, kdy vás plně naložený vozík tlačí kupředu, vůz nereaguje na řízení a namísto do zatáčky směřujete rovně, např. do protisměru přímo ke svodidlům. A pokud se pod svodidly nachází shodou okolností hluboký příkop, může to být i vaše poslední jízda v životě.