Dovolená s minibusem aneb hvězdicový zájezd po svém

Dovolená s minibusem aneb hvězdicový zájezd po svém

By 0 Comment 23. 1. 2023


Některé autopůjčovny pronajímají vozidla na minimální dobu tří dnů, můžete se o tom dočíst například v často kladených dotazech autopujcovna-milan.cz, to však není problém v situacích, kdy potřebujete zajistit vůz pro cestování na dovolenou. Dovolená je období, které trávíme obvykle v delším časovém rozmezí, nejčastěji týden nebo čtrnáct dnů, a tak není třeba se nad tím nějak pozastavovat.

dovolená s minibusem

Jestliže chcete naplánovat dovolenou s pronajatým vozem, máte možnost běžného pronájmu osobního auta pro čtyři až pět osob. To ale není jediné řešení, existují i minibusy pro posádku složenou z osmi pasažérů, a to už je významná výzva pro party přátel, kteří společně pořádají nějaké akce. Což takhle jednu z nich pojmout v duchu hvězdicového zájezdu, jež se běžně uskutečňovaly již za socialismu. Tehdy šlo samozřejmě o jízdu autokarem resp. zájezdovým autobusem s placeným průvodcem a vy byste mohli namísto průvodce mít vlastní předem zvolený program, na němž se všichni dohodnete ještě před odjezdem.

minibus v přírodě

Pronajatý minibus si vyzvednete v autopůjčovně, případně na ruzyňském letišti, a odtud se začne počítat průběh vaší plánované cesty. A jak ji pojmout?

Klidně velkoryse, možností je celá řada. Trasu můžete naplánovat tak, že se zaměříte na historické památky, například na hrady, zámky, hradní zříceniny a tvrze a podniknete okružní cestu v rámci jedné části naší země. Anebo ponecháte památky stranou a budete si vybírat raději přírodní krásy, jako jsou horské terény, rybníkářský region na Třeboňsku, jízda podél Vltavy z Vyššího Brodu do Českých Budějovic, výstup na rozhlednu na Kleti atp.

Cestu lze také zaměřit na koupání v přírodních rezervoárech a vyzkoušet jich několik. Můžete pak mezi sebou porovnat Máchovo jezero, Lipno na Šumavě, Veselské pískovny anebo pískovny Tušť u Suchdola nad Lužnicí. Pochopitelně lze s sebou brát jízdní kola a cestování spojit i s cykloturistikou.