Co říká naše tvář

Co říká naše tvář

By 0 Comment 14. 9. 2018

Tak jako každého člověka obklopuje jeho jedinečná barevná aura, která prozradí charakter i celý způsob jeho života, podobně obličej každého z nás odráží naše povahové rysy, pohled na svět i myšlenky. Energie, kterou vyzařujeme svojí životní aurou, spolu s výrazem naší tváře, tvoří předpoklady pro to, jak budeme vnímáni a hodnoceni ostatními lidmi i jak spokojení a úspěšní v životě budeme.
mladý muž v triku.jpg
 
DOKONALÍ NEJSME NIKDO
Nikdy vlastně nedokážeme říci, proč se nám něčí obličej líbí nebo je nám méně sympatický. Absolutně souměrný obličej neexistuje už jen proto, že jeho pravá část zobrazuje rozum a levá část emoce. Co se na něm tedy promítá, je opravdu jako na plátně v kině. Vidíme, co momentálně člověk prožívá, ale hlavně to, co prožíval dosud a jak jej to poznamenalo v jeho podobě.
 
NEGATIVNÍ POCITY NESKRYJETE
Zlost, špatná nálada, netrpělivost, nervozita, ale také lhaní a celková nevyrovnanost, to vše se odráží v naší tváři ať chceme nebo nechceme. Jen málokdo je takový umělec, aby dokázal zakrývat svoje pocity a svoje celkové naladění. Jistě ne nadarmo se říká, že kdo je šťastně zamilovaný, zkrásní. Vyhladí se mu tvář a pozitivní myšlenky zatraktivní celý jeho zjev. Naproti tomu smutek či zloba a agresivita promění náš obličej v napjatou masku, působící odtažitým dojmem.
smutné oči.jpg
 
NEVERBÁLNÍ ŘEČ TVÁŘE
Pravda je, že si můžeme dávat pozor na výraz svého obličeje, třeba při přijímacím pohovoru. Dobrý pozorovatel však i tak dokáže odhalit mimiku, která se naší kontrole vymyká a kterou ani sebelepší vůle neschová. Spolu s našimi gesty a držením těla vzniká obraz, ve kterém pravé emoce můžeme rozeznat. Čili i bez použití slov mluví naše tělo a obličej tím spíše, že jej při komunikaci nejvíce sledujeme. A v něm samozřejmě oči, o nichž známé pořekladlo oko do duše okno pravdivě vypovídá o tom, že si lze především v nich přečíst i ty nejmenší pohnutky naší mysli.